Tavasszal megszaporodtak a genderkérdéssel kapcsolatos kiadványok a magyar könyvpiacon. Az MCC Press például kapásból hét címmel jelentkezett (Ryan T. Anderson: Harryből Sally; Abigail Shrier: Visszafordíthatatlan károk; Eugénie Bastié: Viszlát, mademoiselle!; Katy Faust – Stacy Manning: Szemünk fényei; Maria Keffler: Visszalépés, visszaváltozás és megtisztulás – Szabadítsa ki gyermekét a genderkultuszból!; Helen Joyce: Transzneműek; Birgit Kelle: Genderkomédia), és a Századvég is készül ezzel-azzal. Lényegében tehát az előző évek fontosabb külföldi könyvei már magyarul is olvashatók.
Magyar kiadvány – bár nemzetközi híreket mutat be – az Alapjogokért Központ Bolond lyukból című kötete, mely a Mandinermellékletek anyagából született meg. Ennek megfelelően lényegében felnőtteknek szóló képeskönyvvel van dolgunk, melyben a dizájn, a grafika legalább olyan fontos, mint a szöveg. Ez azért is szerencsés, mert a gyomrunkat megterhelő sok hírt és történetet, melyet a szerkesztők összegyűjtöttek, hatásosan ellensúlyozza és oldja fel humorral a kiadvány. A gazdag illusztráció tehát némelyest savlekötőként szolgál.
Mi a hagyomány, mi az örökség és mi tartja életben civilizációnkat? Legfőképpen pedig mik azok a káros hatások, melyek szépen lassan nemcsak a férfit, de az apák és fiúk kapcsolatát is felemésztik.
Van valamiféle iróniája annak, hogy bár attól félünk, amit nem ismerünk, amit nem látunk – Lovecraft történetei mégis festményekkel hódítanak újra, miközben a felszínre emelkedik, ami egyszer elsüllyedt.
A TISZA Párt európai parlamenti képviselőinek kötelessége minden olyan témakörben felsorakozni a néppárti frakció álláspontja mögé, amely Manfred Weberék szerint kulcsfontosságú.
Ruháival a nőiességet hangsúlyozta, és divattörténeti pillanat volt, amikor a második világháború után bemutatta új kollekcióját – ezzel sokak szerint megfosztva Coco Chanelt a trónjától.